SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Kompletowanie szafy
Moda

Kompletowanie szafy – na co warto zwrócić uwagę?

Otwierając każdego ranka szafę, wielu panów zmaga się z problemem ubraniowym. Z jednej strony chcieliby ubierać się lepiej, ciekawiej, stawiając na nowoczesne trendy w modzie, a z drugiej zaś strony szafa pełna kolorowych koszulek z nadrukami sprawia, że trochę nie mają chęci zmieniać czegokolwiek. Podobny problem widoczny jest w garderobach pań, kiedy te otwierają swoją szafę i mnóstwo z tych ubrań nie podoba im się, nie chcą w nich chodzić, a jednocześnie wciąż kupują ubrania szalenie podobne do tych właśnie. Od czego to zależy i jak warto kompletować swoją szafę, by robić to lepiej, rozważniej i mądrzej? Tutaj przede wszystkim warto zastanowić się, jakie stylizacje naprawdę nam się podobają. Jakie trendy w modzie sprawiają, że my też chcielibyśmy ubrać takie spodnie czy koszulę. Wolimy styl bardziej elegancki czy może bardziej sportowy?

Często nasz strój jest widocznym komunikatem dla otaczających nas ludzi

Opcji jest naprawdę wiele, a bardzo często styl ubierania się odzwierciedla naszą osobowość. Jest to także widoczny, wizualny sygnał dla osób w naszym otoczeniu, które na podstawie naszego ubioru mogą wyciągnąć konkretne wnioski. Dlatego też chcąc poczuć się lepiej, atrakcyjniej w swoich ubraniach oraz by ludzie postrzegali nasze stylizacje nieco inaczej warto na początku dokonać generalnego przeglądu szafy. Generalny przegląd szafy polega na tym, że zostawiamy w niej tylko i wyłącznie te ubrania, w których moglibyśmy chodzić cały rok. Dzięki temu będziemy mieć świadomość, co naprawdę z naszych dotychczasowych ubrań nam się podoba.

Szafa pełna naszych ulubionych ubrań, dzięki którym zawsze mamy się w co ubrać

Zazwyczaj bywa tak, że to właśnie te ubrania zakładamy najczęściej i to w nich czujemy się najbardziej komfortowo. Dlatego kompletując swoją szafę na nowo, warto zastanowić się czy nie lepiej byłoby, gdybyśmy codziennie po otwarciu szafy mieli pewność, że wszystko co się w niej znajduje to nasze ulubione ubrania, które chętnie możemy na siebie założyć. Przykładem takiego ubrania może być koszulka męska wykonana z wysokiej jakości materiału, na przykład bawełny, która wystarczy nam na kilka lat, a my w niej będziemy prezentować się naprawdę dobrze. Spodnie jeansowe podkreślające talię i sprawiające, że czujemy się w nich maksymalnie komfortowo. Przegląd szafy i pozbycie się tony ubrań, w których i tak nie chodzimy to pierwszy krok do świadomych decyzji w sprawie zakupów ubrań.