SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Rzęsy po zdjęciu sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy są modą, która istnieje już od bardzo wielu lat. W zależności od dekady jednak, mniej lub więcej kobiet decyduje się na to rozwiązanie w życiu codziennym. Warto bowiem pamiętać, że w przeważającej ilości przypadków, sztuczne rzęsy były pomysłem, z którego korzystały osoby sceniczne, powiązane ze światkiem artystycznym lub światem mody. Pomijając parę lat kiedy moda na przyczepiane rzęsy była szczególnie silna, niewiele kobiet decydowało się na to, aby zakładać sztuczne rzęsy na co dzień.Jest ku temu parę powodów. Jednym z najprostszych jest to, że nakładanie sztucznych rzęs, zwłaszcza tych jednorazowych, jest dosyć żmudnym procesem. Wymaga bardzo dużej precyzji. Sztuczne rzęsy są też dosyć niepraktyczne, ponieważ wymagają tego, aby pamiętać o nich i przez to też dbać o to, aby nikt oraz nic nie miało z nimi kontaktu. Skutkuje to bowiem zrujnowaniem całego makijażu.

Jednakże jednym z najbardziej istotnych problemów jest to, jak prezentują się rzęsy po zdjęciu sztucznych rzęs. Jest to oczywiście problem, z którym można sobie radzić. Nie mniej jednak regularne nakładanie sztucznych rzęs często sprawia, że prawdziwe rzęsy stają się bardzo osłabione. Rzęsy sztuczne stanowią bowiem obciążenie dla powieki i całej linii rzęs. Przez to też rzęsy po zdjęciu sztucznych rzęs mogą być krótkie, cienkie i osłabione, z tendencją do wypadania.

Można temu zaradzić stosując preparaty odżywcze, projektowane specjalnie z myślą o tym, aby zadbać o odżywianie rzęs i linii rzęs. Preparaty tego typu są dostępne w praktycznie każdej drogerii, zatem nie powinno być problemu z ich kupieniem. Regularna aplikacja na pewno pomoże zadbać o prawdziwe rzęsy, czy to przy ich przedłużaniu, czy to przy nakładaniu sztucznych rzęs. Jednakże mając na uwadze to jak prezentują się rzęsy po zdjęciu sztucznych rzęs sprawia, że warto jest zastanowić się przed częstym wykonywaniem aplikacji rzęs. Jakkolwiek wspaniale prezentują się sztuczne rzęsy, zazwyczaj dobrze jest zostawić je na specjalne okazje.